Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

O nas

Co to jest firma MilkyGen?

MilkyGen to firma zajmująca się sprzedażą nasienia buhajów. W naszej ofercie mamy szeroki wybór buhajów rasy HF oraz pozostałych ras użytkowych: mięsnych i mięsno-mlecznych. Jesteśmy jedynym przedstawicielem handlowym w kraju współpracującym z holenderską firmą  K.I.Kampen i dostaliśmy na wyłączność pulę buhajów z Czeskiej firmy Zooservis.

Skąd jesteśmy? Kiedy powstaliśmy?

Siedziba firmy znajduje się w Lipsku, w powiecie augustowskim w woj. Podlaskim

W branży jesteśmy „świeżakami”, ponieważ :

  •  firma MilkyGen powstała w lutym 2023 roku,
  • w marcu 2023 r. – pierwsza dostawa nasienia buhajów z Czech i Holandii do Polski,
  • w kwietniu 2023 r. – rozpoczęły się intensywne prace nad katalogiem buhajów. Nastąpiła rejestracja buhajów w systemie SYMLEK, odbyły się pierwsze inseminacje krów nasieniem z naszej firmy,
  • w maju 2023 r. – potwierdzono cielność u pierwszych krów po bykach z MilkyGen. Zatrudniono dwie pierwsze osoby na stanowisku przedstawiciela handlowego: Anię i Agnieszkę, które już można spotkać w terenie z Katalogiem Buhajów 2023 r.

Skąd pomysł?

Pomysł powstał w głowie mojego męża – lekarza weterynarii Przemysława Stolarskiego, który od ponad 7 lat prowadzi Gabinet Weterynaryjny. Jako inseminator współpracował z wieloma firmami oferującymi nasienie buhajów. Dał się poznać tym, że był bardzo wybrednym klientem (ma ksywę w jednej z firm- „Smerf Maruda”). Kiedy spodobał mu się jakiś rozpłodnik z oferty, to kupował go w dużych ilościach, nie zważając na wysoką cenę. Przemek w swojej pracy stawia głównie na profilaktykę, rozród oparty na dobrym żywieniu oraz genetykę. Jego głównym założeniem jest dobry rozród i wprowadzanie bardzo dobrych rozpłodników do inseminacji. W ten sposób budują się na stadach kolejne pokolenia krów. Cechują się one lepszą zdrowotnością i zmniejszeniem intensywności występowania chorób, a co za tym idzie, zwiększa się ich rentowność.

Zaufało mu wielu okolicznych hodowców, a także z sąsiednich gmin i powierzyło prowadzenie swoich stad. Z czasem hodowcy zauważyli pozytywne różnice w swoich gospodarstwach. Tworzyli kolejne pokolenia krów o co raz lepszych cechach. Inwestowali spore pieniądze na najlepsze rozpłodniki ocenione najczęściej w Indeksach TPI i NVI. Przy znajomości tych indeksów i tej genetyki starał się nawiązać współpracę z firmami, które posiadają buhaje ocenione w tych indeksach. Udało się.  K. I. Kampen posiada buhaje w indeksie NVI, a Zooservis buhaje ocenione w TPI.

Badźmy w kontakcie

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące naszej oferty, nasienia buhajów oraz hodowli bydła. Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie, a nasi specjaliści odpowiedzą na Twoje pytania i pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązania dla Twojej hodowli.